17 травня 2024 р. відбувся День поля «Виробництво та заготівля об’ємистих кормів для промислового та громадського тваринництва в умовах 2024 року» на базі «Виставково-інноваційний центр НААН» (Демонстраційний полігон).
Організатори – Національна академія аграрних наук України та Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН .
Зі вступним словом виступили від Національної академії аграрних наук України: перший віце-президент, академік НААН Микола Роїк. Головні спікери семінару від Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН – радник при дирекції з наукової роботи, д.с-г.н., академік НААН Василь Петриченко; директор, д.с-г.н., член-кореспондент НААН Олександр Корнійчук; завідувач відділом кормових, зернових колосових та технічних культур, к.с.-г.н. Василь Бугайов; завідувач відділом польових кормових культур, сіножатей та пасовищ, к.с.-г.н. Юрій Векленко, які представили сортовий ресурс та продукцію установи.
Експозицію сортового ресурсу кормових культур відвідали: віце-президент, академік НААН Микола Роїк, члени президії і співробітники НААН, представники науково-дослідних інститутів, директори і спеціалісти дослідних господарств, аграрних підприємств, викладачі агарних університетів, представники громадськості. Всього захід відвідали понад 60 учасників.
Фахівці Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН висвітлили питання: виробництва високоефективних об’ємистих кормів для ефективного тваринництва; використання вітчизняних сортів кормових культур (селекції інституту); особливостей виробництва кормів в польовому кормовиробництві за умов зміни клімату; особливостей лукопасовищного кормовиробництва; застосування сучасних технологій заготівлі об’ємистих кормів.
Науковці продемонстрували на дослідних ділянках результати проведених досліджень за проблематикою Дня поля.
Захід дозволив обмінятися знаннями та досвідом, що сприятиме підвищенню ефективності та якості виробництва кормів в умовах сучасних викликів. Учасники підтвердили, що впровадження новітніх технологій, адаптація до кліматичних змін та економічна підтримка є ключовими для успішного розвитку кормовиробництва й тваринництва в Україні.