Головна     Історія     Адміністрація     Структура     Сорти     Технології     Послуги     Видання     Підготовка кадрів     Довідкова інформація

 
 

 

День поля «Свято українського короваю - 2015» на Вінниччині

2 липня в м. Калинівка на базі демонстраційного полігону ДП ДГ «Артеміда» НААН відбувся День поля «Свято українського короваю - 2015». Учасники мали чудову нагоду ознайомитися з новітніми селекційними досягненнями та сучасними технологіями в рослинництві, поділитися власним досвідом, ще раз закріпити взаємовигідні бізнес-комунікації між агровиробниками та споживачами сільськогосподарської продукції, виробниками агроресурсу.

На свято прибули аграрії всіх сфер діяльності – хлібороби, науковці, освітяни, керівники ОДА та РДА, представники департаментів агропромислового розвитку та ЗМІ. Захід зібрав понад 250 учасників, серед яких були присутні колеги та партнери не лише з Вінниччини та інших областей України, а й представники інших держав, зокрема Румунії та Молдови.

На пленарному засіданні з Днем поля гостей зустрічі привітав голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, який наголосив, що аграрний сектор протягом останніх кількох років є справді локомотивом економічного зростання в Україні. Тож ми не маємо права втратити цей шанс і вже найближчим часом мусимо зробити величезний поступ вперед у питаннях інтенсифікації виробництва, нарощування вітчизняного потенціалу та конкурентоспроможності продукції.

Видатний український вчений-селекціонер, Герой України академік НАН України В. В. Моргун ознайомив з науковими розробками Інституту фізіології рослин та генетики НАН України, зокрема колекцією цінних зразків озимої пшениці та кукурудзи. Директор Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН України Олександр Корнійчук поділився надбанням сортових ресурсів зернових колосових та кормових культур.

Про шляхи вдосконалення технології вирощування озимої пшениці розповів член-кореспондент НАН України, доктор біологічних наук Віктор Швартау. Голова асоціації «Вінницянасінпром» Антон Здор висвітлив стан забезпечення сільського господарства базовим та сертифікованим насінням вітчизняного виробництва.

Можливість висловитися мали усі присутні. Про власне бачення подальшого розвитку АПВ у своїх виступах розповіли очільники підприємств – партнерів, такі, як В. Кобилянський (ТОВ «Агро»), А. Лахоцький (ТОВ «АДАМА») та багато інших.

Пізніше, присутні відвідали демонстраційний полігон, де ознайомилися з агротехнологічними та селекційними напрацюваннями науковців, оглянули колекцію сортів озимих та ярих зернових колосових культур, гірчиці та картоплі.

По закінченню заходів учасники мали змогу оформити заявки на придбання насіннєвого матеріалу сільськогосподарських культур під урожай 2016 року та укласти угоди на науково-консультаційне забезпечення агровиробництва.

Організатори: Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН, Інститут фізіології рослин і генетики НАН, Асоціація «Вінницянасінпром», СТОВ АФ «Ольгопіль», ТОВ «Агробуд», ТОВ «Рапсодія», ПП «Юхимівське», ТОВ «АДАМА», ТОВ ДП ДГ «Олександрівське», ТОВ «ІТ-АГРО-Немирів», ТО «Інститут оптимізації агробізнесу».

 
   
         
 
  Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН 2014  

м. Вінниця, проспект Юності, 16

(0432) 46-41-16, 46-40-10, 43-30-48

fri@vinnica.vn.ua