Головна     Історія     Адміністрація     Структура     Сорти     Технології     Послуги     Видання     Підготовка кадрів     Довідкова інформація

 
 

Травнева посуха та рекомендації щодо підживлення озимої пшениці

За роки метеоспостережень, а їх у місцевій Уладово-Люлинецькій дослідній станції проводять уже 118 років, Вінниччина такої жосткої квітнево-травневої засухи не знала. 10 травня під озимою пшеницею запаси продуктивної вологи (в залежності від культури попередника) не перевищувала 4-7 мм, за необхідних 18-20 мм. Вона гігроскопічна, тому кореню рослини її не досягти. Та й середньодобова температура першої декади травня склала 19,3 %, за багаторічної норми 12,4%. У першій декаді травня посіви зазнали ще й триденних суховіїв. Цим і пояснюється передчасне відмирання листя нижнього ярусу та різке уповільнення росту вегетативної маси.

Висотою 30-35 см , пшениця уже випускає колос. Сергій Колісник, заступник директора інституту кормів та с/г Поділля з науково- інноваційної діяльності радить терміново скористатись опадами та підживити озимі і ярі азотом. Актуальним буде внесення магнію та сірки, захист від бур’янів та хвороб, збереження листової поверхні , аби продовжити роботу фітосинтетичного апарату. Відтак вплинути на формування кількості зерна в колосі ті збільшення маси тисяч насінин.

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         
 
  Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН 2014  

м. Вінниця, проспект Юності, 16

(0432) 46-41-16, 46-40-10, 43-30-48

fri@mail.vinnica.ua