Головна     Історія     Адміністрація     Структура     Сорти     Технології     Послуги     Видання     Підготовка кадрів     Довідкова інформація

 
 

Науково-практичний семінар «Нові принципи балансування мінерального живлення високопродуктивних корів і оцінка кормів та раціонів в продукції молока за сирим протеїном і водорозчинними вуглеводами»

В Інституті кормів та сільського господарства Поділля НААН 24 жовтня 2018 року відбувся науково-практичний семінар «Нові принципи балансування мінерального живлення високопродуктивних корів і оцінка кормів та раціонів в продукції молока за сирим протеїном і водорозчинними вуглеводами». Участь у заході прийняли: головні спеціалісти агроформувань різної форми власності, що спеціалізуються на виробництві молока, науковці Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, завідувачі кафедр вищих аграрних навчальних закладів.

Семінар відбувся у форматі діалогу щодо нових принципів балансування потреби мінеральних елементів на продукцію молока і обмінні процеси в організмі корів. Завідувач відділу виробництва і використання кормів, доктор с.-г. наук, професор, член-кореспондент НААН Кулик Михайло Федорович, ознайомив слухачів з новою методикою оцінки у продукції молока кормів і раціонів із різним вмістом сирої клітковини і періоду перетравлення в кишечнику корів різного рівня продуктивності. Про сучасні аспекти використання об’ємистих кормів у годівлі високопродуктивних дійних корів повідомив Жуков Володимир Павлович, завідувач лабораторії технологій заготівлі та використання кормів, кандидат с.-г. наук. Гуцол Наталія, старший науковий співробітник лабораторії моніторингу якості кормів та сировини, кандидат с.-г. наук, зосередила увагу слухачів на значенні амінокислот у годівлі високопродуктивних корів.

Хіміч Олександр, Лихач Світлана та Горбачук Тетяна презентували учасникам заходу лабораторію моніторингу якості кормів та сировини, яка сертифікована згідно вимог ДСТУ ISO 10012:2005. Основний напрямок роботи – розробка нових та удосконалення існуючих методів оцінки поживності, якості, безпеки кормів і сировини на сучасному обладнанні, зокрема ознайомили з роботою автоматичного аналізатора амінокислот ААА-500.

В обговоренні слухачі обмінялись думками щодо перспектив впровадження запропонованих підходів до балансування мінерального живлення, методів оцінки кормів і раціонів для високопродуктивних корів у сільськогосподарських підприємствах з виробництва молока.

 

 
 

 

         
 
  Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН 2014  

м. Вінниця, проспект Юності, 16

(0432) 46-41-16, 46-40-10, 43-30-48

fri@mail.vinnica.ua