Головна     Історія     Адміністрація     Структура     Сорти     Технології     Послуги     Видання     Підготовка кадрів     Довідкова інформація

 
 

«Про стан посівів сільськогосподарських культур на 01 березня 2016 року»

Метеорологічні умови третьої декади лютого були наступними. Середньодобова температура повітря склала від +2,2 до +2,70 С за багаторічної норми -3,80 С.

Мінімальні її показники становили – -20 С (21 лютого); максимальні – +13,9 – +14,30 С (22 лютого). Сума опадів за декаду склала 15,7 – 16,2 мм. З початку місяця 50,3 – 54,5 мм за багаторічної місячної норми – 28 мм. Таким чином, наявні запаси ґрунтової вологи істотно поповнились, скоротивши її дефіцит на 25 – 30 м, що є безперечним позитивом.

Температурний режим останньої декади зими вніс певні зміни у стан посівів озимих колосових культур. Вони поступово змінюють колір із світло-бурого на зелений, спостерігається відростання вторинної кореневої системи. Позитивні середньодобові температури повітря на рівні +2 – +2,50 С дещо активізували фізіологічні процеси в рослинах, однак, були явно недостатніми для активізації фотосинтезу, який компенсував би витрати енергетичних речовин. Це дає підстави стверджувати, що витратний баланс, коли витрати цукрів перевищують їх накопичення, продовжується. Разом з тим, перезволожена поверхня ґрунту не дає фізичної можливості проведення підживлення (окрім, звичайно, авіа методу). Спостерігається також різке коливання добової температури – від -2 до +140 С, що провокує відповідний стресовий стан і є небажаним.

На сьогодні немає достовірної узагальненої інформації про стан посівів ріпаку озимого. Відновлення рослин, що вижили після перезимівлі відбувається так же повільно, як і випадання тих, що загинули. Це вносить певну неоднозначність в остаточну оцінку посівів.

Першочерговим завданням сьогодні залишається проведення підживлення озимих культур, як тільки дозволить фізична стиглість ґрунту. Бажано також мати в наявності необхідну кількість насіння в разі необхідності ремонту посівів чи пересіву. Це ж стосується також наявності необхідних гербіцидів, стимуляторів росту та фунгіцидів, оскільки, на їх придбання з початком польових робіт часу не буде.

 

 

 

 
   
         
 
  Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН 2014  

м. Вінниця, проспект Юності, 16

(0432) 46-41-16, 46-40-10, 43-30-48

fri@mail.vinnica.ua