Головна     Історія     Адміністрація     Структура     Сорти     Технології     Послуги     Видання     Підготовка кадрів     Довідкова інформація

 
 

«Про стан посівів сільськогосподарських культур на 10 березня 2016 року»

Метеорологічні умови першої декади березня були наступними. Середньодобова температура повітря склала від +4,1 до +4,80 С за багаторічної норми -2,40 С. Мінімальні її показники становили – 00 С (4–5 березня); максимальні – +14,70 С (7 березня). Сума опадів за декаду склала 4,7 – 8,1 мм.

Запаси продуктивної вологи станом на 01 березня у північній частині області становили: у шарі ґрунту 0–20 см – 48,5 мм за багаторічної норми 45 мм; 0–50 см – 113 мм за норми 111 мм; 0–100 см – 227 мм за норми 209 мм; 0–150 см – 298 мм за норми 298 мм. Разом з тим, у шарі ґрунту 100–150 см вони склали 71 мм за норми 87 мм, що свідчить про те, що у глибоких ґрунтових горизонтах дефіцит вологи зберігається.

Підвищення середньодобової температури до рівня фізіологічно активної обумовило повне відновлення вегетації озимих колосових культур, ріпаку та багаторічних трав. Станом на 7 березня в ряді господарств південної зони області розпочались весняно-польові роботи, в тому числі – сівба ярих культур, у північній – вибіркове боронування зябу та багаторічних трав переважно на південних схилах. Слід зазначити, що такі строки початку робіт не є надмірно ранніми, а в умовах дефіциту глибинної вологи – цілком обґрунтованими. Сьогодні наступають оптимальні строки сівби ярої пшениці, вівса, вико-вівсяних сумішок, ремонту посівів озимих колосових культур та багаторічних трав там, де це необхідно.

Залишається актуальним завершення ретельної ревізії посівів як на предмет їх густоти, так і заселення мишовидними гризунами. У другому випадку роботу по ліквідації шкідника слід завершити негайно, оскільки, збільшення числа жилих нір, яке відбудеться з наростанням температури, призведе до росту затрат та зменшення ефективності цього заходу. З настанням фізичної стиглості поверхні ґрунту слід завершити перше підживлення посівів азотними добривами там, де це не було зроблено по мерзлоталому ґрунту. Важливо також, продовжувати моніторинг за ростом бур’янів, особливо, на посівах, які не розкущились з осені.

З метою запобігання надмірних втрат вологи з послідуючим розтріскуванням поверхні ґрунту посіви потрібно заборонувати – краще легкими посівними боронами у здовж рядків. Цю роботу слід провести в першу чергу на південних та південно-східних схилах. По комплексу догляду за посівами озимих та сівбі ярих радимо користуватись нашими рекомендаціями, надісланими вчора в агроформування області.

 

 

 

 
   
         
 
  Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН 2014  

м. Вінниця, проспект Юності, 16

(0432) 46-41-16, 46-40-10, 43-30-48

fri@mail.vinnica.ua