Головна     Історія     Адміністрація     Структура     Сорти     Технології     Послуги     Видання     Підготовка кадрів     Довідкова інформація

 
 

«Про стан посівів сільськогосподарських культур на 21 березня 2016 року»

Метеорологічні умови другої декади березня сформувались наступними чином. Середньодобова температура повітря склала +2,10 С за середньо-багаторічної норми -0,60 С. Мінімальні її показники (-3,80 С) відмічені 16 та 19 березня; максимальні (+8,50 С) – 12 березня. Сума опадів за декаду склала 0,4 мм, з початку місяця – 7,4 мм за багаторічної норми березня – 29,3 мм.

Запаси продуктивної вологи під озимою пшеницею, розміщеною після сої, за період з 19 лютого по 18 березня зменшились: в орному шарі ґрунту (0–20 см) з 48,5 до 32,0 мм, півметровому – з 113 до 94 мм, метровому – з 227 до 198 мм, півтораметровому – з 228 до 292 мм. Отже, спостерігається чітка динаміка зменшення запасів продуктивної вологи по всьому ґрунтовому горизонту, що несе в собі істотну загрозу дефіциту вологозабезпечення, особливо, з ростом температури і збереженням нестачі опадів, яка спостерігається протягом березня.

Поряд із відновленням вегетації озимих колосових культур зниження нічних температур до мінусових значень продовжує формувати певні стресові ситуації для рослин. Разом з тим, фізичний стан поверхні ґрунту дозволяє виконувати практично усі механізовані роботи по ранньовесняному догляду за посівами: боронування, підживлення, підсів, знищення вогнищ гризунів, боротьбу із зимуючими видами бур’янів, яка сьогодні є першочерговим завданням з огляду на ослаблений стан культурних рослин.

Температурний режим та стан фізичної стиглості ґрунту дозволяє завершити сівбу ярої пшениці, вівса, вико-вівсяних сумішок, а також підготувати грунт без надмірних втрат вологи під сівбу соняшнику, кукурудзи.

В окремих місцях спостерігається випадання рослин озимого ячменю, обумовлене несприятливими умовами перезимівлі, в першу чергу – пошкодження морозами, які прийшли на зміну аномальному теплу в кінці грудня. Відтак на сьогодні є важливим завершити ревізію таких посівів з визначенням динаміки густоти посівів і, в разі потреби, завершити роботи по їх ремонту, або пересіву, якщо зрідження продовжується.

На полях, де мають бути розміщені буряки цукрові сьогодні слід провести вирівнювання ґрунту, оскільки за низьких температур, які очікуються на протязі наступного тижня, втрати вологи будуть мінімалізовані.

 

 

 

 
   
         
 
  Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН 2014  

м. Вінниця, проспект Юності, 16

(0432) 46-41-16, 46-40-10, 43-30-48

fri@mail.vinnica.ua