Головна     Історія     Адміністрація     Структура     Сорти     Технології     Послуги     Видання     Підготовка кадрів     Довідкова інформація

 
 

«Про стан посівів сільськогосподарських культур на 11 травня 2016 року»

Метеорологічні умови першої декади травня були наступними. Середньодобова температура повітря декади була близькою до багаторічних показників і становила +140 С, за багаторічної норми +13,20 С. Максимальні її показники (+210 С) відмічено 3–5 травня; мінімальні – (+60 С) 7 травня. Слід зазначити при цьому, що зниження нічних температур дещо стримує розвиток сільськогосподарських культур, проходження ними відповідних фаз розвитку.

Опади, що випали у другій п’ятиденці декади були вкрай нерівномірними. В середньому по області вони склали 15 мм за багаторічної норми 18 мм, однак, цей показник з відомих причин і є умовним, і не дає досить об’єктивної інформації про стан вологозабезпечення регіону в цілому. Так, на метеостанціях за декаду випало: Білопілля – 25, Хмільник – 16, Липовець – 8, Вінниця – 26, Жмеринка – 18, Гайсин – 15, Крижопіль – 13, Могилів-Подільський – 1 мм. Загалом дефіцит вологи, який сформувався протягом березня – квітня і становить понад 30 мм, зберігається. Нажаль, поступово зменшуються запаси продуктивної вологи у глибоких горизонтах ґрунту (100–150 см), що за недостатніх дощів у травні може обумовити серйозну проблему забезпечення вологою сільськогосподарських культур.

Посіви озимих колосових культур знаходяться на п’ятому – сьомому етапах органогенезу і потребують постійного контролю за розвитком хвороб, зокрема – борошнистої роси та септоріозу листя. Можливе заселення посівів попелицями. Там, де необхідно, доцільне застосування морфорегуляторів, а також позакореневе підживлення азотом (КАСи, розчин карбаміду). При цьому, кожне поле вимагає індивідуального підходу.

На посівах ярих просапних культур – соняшник, кукурудза, цукрові буряки, а на півдні і соя після дощів ймовірна активізація росту бур’янів. Внесення гербіцидів та їх сумішей має бути своєчасним, оскільки формування у рослин дводольних бур’янів першої–другої пари листків і покриття їх восковим налетом різко збільшить стійкість до гербіцидів.

Наближається оптимальні строки скошування першого укосу люцерни. Слід зазначити, що цю роботу слід розпочинати на початку фази бутонізації. Запізнення на кілька днів призведе до зменшення валового збору протеїну та до зниження продуктивності другого і послідуючих укосів.

 
   
         
 
  Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН 2014  

м. Вінниця, проспект Юності, 16

(0432) 46-41-16, 46-40-10, 43-30-48

fri@mail.vinnica.ua