
20 вересня 2023 року відбулася визначна подія для Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН – урочисте розширене засідання Вченої ради Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН з нагоди 50-річчя заснування, яка об’єднала науковців, ветеранів, аспірантів, гостей!
З вітальним словом до гостей звернувся директор Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, доктор с.-г. наук, член-кореспондент НААН Олександр Васильович Корнійчук. Він відзначив діяльність кожного члена трудового колективу грамотами за багаторічну сумлінну працю, активну участь, вагомий внесок у розвиток Інституту та з нагоди 50-річчя його заснування.
Колектив Інституту від імені начальника Вінницької обласної військової адміністрації Борзова Сергія Сергійовича привітав заступник начальника Вінницької обласної військової адміністрації Здітовецький Сергій Георгійович.
З вітаннями виступила заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Кирилюк Валентина Михайлівна.
Колектив ювілярів також привітав Радник дирекції з наукової роботи Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН, доктор с.-г. наук, академік НААН Петриченко Василь Флорович.
Вітання колективу Інституту надійшли від Офісу Президента України, Президії Національної академії аграрних наук України, Відділення рослинництва НААН, Відділення землеробства, меліорації та механізації НААН, Інституту механіки та автоматики агропромислового виробництва НААН та багатьох інших.
Віхи славетної історії розвитку та становлення Інституту були відтворені у виступі директора Олександра Корнійчука.
За п’ятдесятирічну історію свого функціонування Інститут є академічною і провідною науково-дослідною установою України, науково-методичний та селекційно-технологічний Центр з кормових ресурсів, робота якого спрямована на вирішення продовольчої безпеки держави, розв’язання актуальних завдань створення інноваційних сортових ресурсів, виробництва високоякісних кормів та ефективного їх використання у галузі тваринництва.
Селекціонерами Інституту створено 265 сортів кормових та польових культур та 228 занесено до Державного реєстру сортів рослин придатних для поширення в Україні. Високого рівня адаптивного потенціалу до несприятливих факторів середовища (умов перезимівлі, холоду, підвищених температур і посухи, кислотності, засолення ґрунтів та ін. Різних напрямків використання: кормові, продовольчі, технічні, створення декоративних ландшафтів та відновлення природних угідь. Високими урожайними та якісними показниками.
Головні культури з якими працюють селекціонери: багаторічні та однорічні злакові і бобові трави, тритикале озиме, ячмінь ярий, пшениця яра, соя, квасоля, боби кормові, нут, горох, ріпак озимий та ярий, гірчиця, амарант та інші. Частка сортів культур селекції Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН В Україні складає – 22,0 %, сої – 17,0 %. Щорічно Інститутом виробляється 1500 – 1650 тон добазового, базового та репродукційного насіння.
Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН тісно співпрацює з органами місцевої влади, зокрема Вінницькою міською Радою з розбудови аграрного науково-просвітницького центру (на базі Інституту в с. Бохоники Вінницького району), який передбачає створення та функціонування на постійній основі: модульних ферм (в рослинництві, овочівництві, садівництві, тваринництві, бджільництві та аквакультурі); секторів переробки продукції, виробництва енергії з відновлювальних джерел; «фабрики» виробництва біогумусу; рекреаційну діяльність; популяризацію органічної їжі та здорового способу життя.
Особливо зворушливі слова на адресу Інституту звучали від гостей: директора ДП ДГ «Олександрівське» Олени Воротнюк, заступника директора ТОВ «Агровіт Груп» Олега Венедіктова.
Наукові здобутки і перспективи розвитку презентували: завідувач відділу селекції кормових, зернових колосових та технічних культур Бугайов Василь, завідувач відділу польових кормових культур, сіножатей та пасовищ Векленко Юрій, заступник директора з наукової роботи Задорожний Віктор. Своїми спогадами поділилися ветерани Інституту – Беліченко Д.П., Овсієнко А.І.
Колектив Інституту щиро дякує всім гостям, які були присутні на святкуванні 50-річного ювілею. Для нас величезна радість бачити поруч однодумців та соратників. Дякуємо всім за ваш час і увагу в такі непрості часи, за подарунки й найщиріші привітання та позитивні емоції.
Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю заради розвитку національної аграрної науки в ім’я незалежної України та українського народу!
Слава Україні!




















