Loading...

Директор Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН Олександр КОРНІЙЧУК проходив стажування (16.10.–20.10.2023) за програмою “Навички сільських дорадників щодо ефективної організації трансферу знань та інновацій через демонстрації”.

Організатор − Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України.

Місце стажування − Латвійський сільський консультативно-освітній центр (Latvian Rural Advisory and Training centre).

За період навчання слухачі відвідали:

Інститут сільськогосподарських ґрунтів – розглядалися основні питання співробітництва при організації демонстрацій.

Інститут зоотехніки – відбулася зустріч із проф. Дайна Кайріс, та Діана Руск, завідувачкою відділу тваринництва.

Аукціонний будинок великої рогатої худоби – єдиний аукціонний будинок у країнах Балтії. Щомісяця в аукціонах беруть участь понад 2000 молодняків м’ясних порід, вирощених у Латвії.

ТОВ Молочна ферма «Kalnāji», Демонстраційні випробування впливу генотипу та якості годівлі на молочну продуктивність корів.

Учбово-демонстраційне господарство Латвійського сільського консультативно-освітнього центру “Lielozoli”. Ознайомилися з досвідом демонстрації щодо збереження біологічного розмаїття.

ТОВ Молочна ферма «Kalnāji». Демонстраційні випробування впливу генотипу та якості годівлі на молочну продуктивність корів (Кулгіда).

Ферма «Kolumbi»/«Lāses». Демонстраційні випробування у тваринництві.

Хутір «Blāzmas». Демонстраційні випробування у вирощуванні сільськогосподарських культур – вплив забезпеченості ґрунтом поживними речовинами на врожайність та якість овочів (вирощування огірків та переробка овочів).

Біологічне господарство Pienjāņi. Лауреати конкурсу Sējējs Міністерства сільського господарства. Найбільший органічний сад у Латвії – демонстраційна ферма з особливим акцентом на боротьбу зі шкідниками у органічних садах. При цьому у виробничому корпусі щорічно виробляють 4,5 т яблучного соку та виготовляють сидр.