Loading...

19 червня 2023 р. на базі Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН відбулася знакова подія − святкування Дня фермера аграріями Вінницької міської територіальної громади (ВМТГ), де було підписано тристоронній меморандум про співпрацю між Вінницькою міською радою, Інститутом кормів та сільського господарства Поділля НААН та новоствореною Асоціацією фермерів та приватних землевласників ВМТГ.

Відкрив свято міський голова Сергій Моргунов, який привітав аграріїв зі світом, подякував за титанічну працю, відзначив важливість фермерства в сучасних умовах, не лише для територіальної громади, але для країни та світу.

Директор ІКСГП Олександр Корнійчук висвітлив місію науковців інституту в даній співпраці, яка передбачає впровадження результатів наукових дослідженнях, розробку інноваційних технологій та дорадництво. Директор зазначив, що завдання науки навчити сучасного фермера ефективно господарювати з використанням інноваційний розробок в селекції, насінництві, технологіях вирощування, заготівлі та використання кормів. Наука має вести просвітницьку роботу серед дрібних та середніх фермерських господарств, для вирішення проблеми продовольчої безпеки, в першу чергу на місцевому рівні, працевлаштування місцевого населення та підвищення добробуту всієї ВМТГ.

Радник Вінницького міського голови з питань сільського господарства Олександр Закорченний представив Програму розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ на 2023-2025 рр. В доповіді було виділено пріоритетні напрямки розвитку галузі, зокрема: землеробство, глибока переробка сільськогосподарської продукції, органічне виробництво, овочівництво, традиційні галузі тваринництва, ставкове рибництво та бджільництво.

Учасники заходу мали змогу познайомитися та дегустувати продукцію місцевих фермерів, ознайомитися з культурною спадщиною ВМТГ.